ועידת השירות הממשלתי הראשונה

תאריך: 06/02/2019

​​​​​

רשות התקשוב הממשלתי הזמינה מאות מנכ"לים, סמנכ"לי ומובילי שירות, מנהלי יחידות עסקיות, מנמ"רים ובכירים במשרדי הממשלה, במגזר העסקי ובאקדמיה, במטרה להעלות את השירות לאזרח לראש סדר העדיפויות הממשלתי ולשים את האזרחים והעסקים במרכז.

 על רקע הנוף המרהיב של גיא בן הינום והעיר העתיקה של ירושלים, קיימה רשות התקשוב הממשלתי במשרד ראש הממשלה את ועידת השירות הממשלתי הראשונה. הוועידה התקיימה ב- 29.1.2019 הוועידה עסקה בשיפור השירות הממשלתי לאזרח.

את הכנס פתח ראש רשות התקשוב הממשלתי מר יאיר פראנק שדיבר על חדשנות בשירות הממשלתי וציין כי" הרשות פועלת לפשט ולייעל את השירותים הממשלתיים לציבור ולהפכם לזמינים ונגישים לכלל שכבות האוכלוסייה" כמו כן הדגיש כי "נגמר הטרטור של האזרחים! אנחנו נודיע לאזרחים על הזכויות שמגיעות להם ונקרא להם לדרוש אותן. ולקבלן בלחיצת כפתור אחת". לאחריו פרס איתן פסח מנהל היחידה לשיפור השירות הציבורי את תפיסת היחידה בתחום השירות הממשלתי ואת המהפכה אותה אנו בממשלה. כמו כן הרצו: פרופ' דן אריאלי שדיבר על כלכלה התנהגותית בשירות הממשלתי כגורם משפיע על האזרח, השף והמסעדן אסף גרניט על הצלחתו בזכות היחס האישי, השירות מעבר למצופה ויצירת תחושת "הבית של סבתא" בקרב לקוחותיו; ד״ר אסנת לבציון-קורח, פרסה את תפיסת השירות הרפואי ההוליסטי במקום אחד, עדי יופה עסקה ב״העתיד של הסינתזה״ וכיצד מחברים בין האוטומיזציה והאלגוריתם לשירות אנושי כדי ליצור חוויה מדויקת.